Vemte si hypotéku a nemovitost vybírejte později. Jaké výhody má „hypotéka naruby“?

Co je to „hypotéka naruby“?
Jedná se o klasický hypoteční úvěr na pořízení nemovitosti za standardních podmínek, avšak s tím rozdílem, že nemusíte mít vybranou nemovitost. V praxi to funguje tak, že spolu vyřídíme hypoteční úvěr, ale bez odhadu nemovitosti. Díky tomu se zkrátí celý proces vyřizování a vy dopředu víte, že Vám banka peníze na koupi poskytne. Následně máte až 36 měsíců na to, aby jste si našli nemovitost dle vašich kritérií.
 
Toto řešení je vhodné pro všechny, kteří nemají vybranou nemovitost nebo se jim stalo, že sice nemovitost vybranou měli, ale někdo jim ji „vyfouknul“. Vyhnete se tak i riziku placení vysokých nevratných rezervačních poplatků realitním kancelářím v momentě, kdy ještě nemáte jistotu schválení úvěru. 
 
Další výhodou je, že získáte úrokovou sazbu platnou v době podpisu úvěrové smlouvy, kterou Vám banka drží až do výběru nemovitosti. Což může být velice zajímavé i pro klienty, kteří plánují nákup nemovitosti v blízké době a chtějí využít dnešních nízkých úrokových sazeb, když se předpokládá výrazné zdražování hypotečních úvěrů pro nadcházející období.
 
V případě zájmu o více informací mě neváhejte kontaktovat. Rád Vám vše do detailu vysvětlím, popřípadě ukáži i jiné zajímavé alternativy financování, které jsou dnes na trhu, a které by Vám mohli otevřít dveře k vysněnému bydlení.
Hypotéka naruby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru